13/07/2024
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Nowa strona, nowy adres: www.spgruszow.pl
Nowa strona, nowy adres: www.spgruszow.pl

Od 1 września 2022 działa nowa strona naszej szkoły:

www.spgruszow.pl

Z dniem 1 grudnia 2022 przestajemy pod tym adresem publikować i strona ta staje się stroną archiwalną 

Zapraszamy na

www.spgruszow.pl

admin dnia 01/12/2022
Czytaj wicej · 0 komentarzy · 1475 czyta ·Drukuj
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZYM PRZEDSZKOLU
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

25.11.2022r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile.

Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.

Na dzieci tego dnia czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się przy piosenkach o misiach, brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, wykonywały prace plastyczne.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 30/11/2022
Drukuj
Spotkanie z rodzicami

admin dnia 22/11/2022
Drukuj
104.rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
104.rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
„ Póki Polska żyje w nas
Póty nie zaginie”

10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktualnie o godzinie 11:11 w ramach upamiętnienia 11 listopada 1918 roku oraz przyłączenia się do akcji „Szkoła do hymnu”, wspólnie zostały odśpiewane cztery zwrotki naszego hymnu narodowego.

W trakcie uroczystości uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Przedstawione przez nich scenki upadku naszego państwa i taniec zaborców, wprowadziły nas w nastrój zadumy i refleksji  na temat faktów historycznych oraz przybliżyły nam wydarzenia poprzedzające odzyskanie niepodległości. Miały one na celu przede wszystkim przypomnieć nam ciężkie czasy, w których znaleźli się Polacy i podkreślić jak istotna jest wolność i niezależność dla naszego Narodu. Na zakończenie uroczystości zaśpiewano piosenkę pod tytułem „Ja to mam szczęście”, w której zwrócono uwagę na to, że jesteśmy Polakami, żyjemy w wolnym kraju, a wolność, którą otrzymaliśmy w darze, powinniśmy cenić ponad wszystko.

Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Marcin Jarzwiec, który podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii, a także podkreślił, jak ważny jest szacunek do Ojczyzny i tych, którzy za nią zginęli.

To Święto sprawia, że w zabieganym życiu zatrzymujemy się na moment i wspominamy naszych przodków walczących o wolność. Miejmy nadzieję, że takie chwile, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź ze swoim krajem, jego historią, kulturą oraz tradycjami.

Opracowała: p. Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 20/11/2022
Drukuj
"Szkoła do hymnu"

admin dnia 18/11/2022
Drukuj
"OD NIEPODLEGŁOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI"
"OD NIEPODLEGŁOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI"

09.11.2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie recytatorskim. Idea niepodległości odżyła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Konkurs odbył się w miejscowości Żdżary w gminie Radgoszcz. Uczniowie zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: kl.V-VI, kl.VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

Uczestnicy wykazali się pięknymi interpretacjami utworów lirycznych. Milena Musiał odniosła wielki sukces. Zajęła III miejsce w swojej kategorii. Jakub Szczebak z klasy 8 otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym utalentowanym uczniom za udział w konkursie.

Opracowała: p. Ewelina Wątroba

<galeria>

admin dnia 16/11/2022
Drukuj
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU
,,Jedenastego listopada
uczcić wielkie święto nam wypada.
Polska znów stworzyła jedność,
​odzyskała niepodległość”.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy 104  rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje galowe uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych. 

W uroczystej akademii przygotowanej przez grupę starszaków pod kierunkiem pani Teresy Fryz uczestniczyli zaproszeni Rodzice, ksiądz katecheta Marek Synowiec oraz młodsi koledzy i koleżanki z grupy maluchów. Dzieci recytowały wiersze opowiadające historię odzyskania przez Polskę niepodległości, śpiewały piosenki a także zaprezentowały taniec z flagami.

Dokładnie o godz. 11:11 wspólnie w sali przedszkolnej wszystkie przedszkolaki odśpiewały hymn, przyłączając się tym samym do akcji ,,Szkoła do hymnu”.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 16/11/2022
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS